לוגו האתר לוגו האתר

נושאים פעיליםנושאים פעילים  הצגת רשימה של חברי הפורוםרשימת משתמשים  חיפוש בפורוםחיפוש  עזרהעזרה
  הרשמההרשמה  התחברותהתחברות
ביקורת מסעדות
 מטעמים - פורומים : ביקורת מסעדות
נושא נושא: ארוחת הצהרים המפנקת ביותר שליחת תגובהשליחת נושא חדש
כותב
הודעה << נושא קודם | נושא הבא >>
tatan48
זקני הפורום
זקני הפורום
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 25/09/2007
מדינה: Israel

רשימת הביקורות שלי
נשלח בתאריך: 22/05/2014 בשעה 04:00 | IP רשוּם צטט את tatan48

ביום שני הגעתי להרצליה פיתוח והחלטתי שזו הזדמנות טובה לנסות את שגב בפעם הראשונה. 

עסקית צהרים עולה כאן 135 ש"ח וכוללת ראשונה ועיקרית כאשר יש אפשרות להוסיף קינוח ב40 ש"ח.

מייד כשהתיישבתי הגיעה כוסית ובה קוקטייל פירותי שהזכיר לי ברד ענבים יותר מהכול.
סלסלת הלחמים שהגיעה אחר כך הייתה אחת המרשימות שראיתי בארץ - גם בנדיבות וגם בפרזנטציה. היו בה 3 פוקאצ'ות מוארכות בציפוי שומשום (למעשה בייגלה ירושלמי) שהיו חמות ונפלאות פרוסת לחם עשירה וטעימה שעד כמה שהבנתי היו בו זיתים ואגוזים ובריוש רכה ואוורירית שהייתה אף היא חמה ונפלאה וקצת הזכירה לי סופגניה בטעם.  הלחמים לוו בחמאה רכה מצוינת ובאיולי ג'ינג'ר עוקצני.

החלטתי להזמין קודם כל קוקטייל (35 ש"ח במקום מחיר רגיל של 49 ש"ח) ובחרתי במרטיני מלון.  לשולחן הגיעה כוס מרטיני ובה קרח כתוש,כדור סורבה (לא הצלחתי לזהות איזה פרי) וקוביות מלון ולידה כלי זכוכית ובו הקוקטייל עצמו. השילוב היה נפלא וכמות הנוזל הספיקה ל2-3 כוסות שזה יפה מאוד.

עכשיו התפניתי להזמין אוכל והזמנתי למנה הראשונה קלמארי בגריל פחמים על חציל קלוי עם קרם סלק ולבנה מוקצפת ולעיקרית מוסר על סלט רוקט וקשיו עם רביולי גבינת עיזים ופטריות.

למעשה הגיעו שתי מנות ראשונות - המנה שהזמנתי ומנת פינוק על חשבון הבית. מהתבוננות סביב הבנתי שכל סועד קיבל מנה ראשונה (אני מניח שמוקטנת אבל לא בטוח בזה) לטעימה.

במקרה שלי קיבלתי סלט נבטים חריף שהיה בהחלט חריף והכיל הרבה נבטים,רצועות דקות ופריכות של ירקות שורש ואגוזי קשיו. זה לא משהו שהייתי מזמין לעצמי אבל כמנת פינוק זה היה ממש נחמד.

במנה שאני הזמנתי החציל כמובן תפס מקום מרכזי והשתלב היטב עם קרם הלבנה. הקלמארי היה עסיסי וטעים והשתלב גם הוא עם הלבנה ועם קרם הסלק שנח בצד. משום מה המנה כללה עלי ורדים שלא התחברו לשום דבר.

סלט הנבטים הותיר אותי צמא וביקשתי מים, מייד הובאה לי כוס מים שמולאה מחדש בכל פעם שהתרוקנה. שאפו

לפני העיקרית הובא מרענן חך בדמות גרניטה תפוחים וג'ינג'ר שהייתה לטעמי מתוקה מדי
והכילה בתוכה גם קצת סוכריות קופצות. גימיק שאפשר היה בלעדיו אבל לא גרע מהמנה.

המוסר היה עסיסי וטעים ורבץ על קערה שבה היה סלט רוקט וקשיו רענן ופריך מאוד
(היו שם גם אטריות אורז שבורות מטוגנות כמדומני) והרביולי שהגיע בכלי בצד היה עשיר וטעים אבל לא היה ממש חיבור בין כל אחד ממרכיבי המנה וחבל שכך.

לקינוח הזמנתי מנה שנקראת שוקולדים וכוללת עוגת שוקולד חמה, פרפה קפה, גלידת שונטי (שונטי זה קצפת בצרפתית, שו הדא גלידת שונטי??) ו... אגוזי קשיו. כולם כלואים בכלי חתום בדיסקית שוקולד שהמלצרית יוצקת עלייה קרם גנאש חם כדי לפרוץ אותו. 
נתקלתי בפטנט הזה אצל גורדון ראמזי ממש לפני שנה והופתעתי לראות את זה כאן בארץ.
עוגת השוקולג עשירה וטעימה, הפרפה והגלידה היו קפואים כל כך חזק (כדי לשרוד את תהליך ההגשה) שהתקשיתי לזהות בהם טעמים והקשיו היו פריכים ונחמדים. בסופו של דבר מה שנשאר מהעוגה התחבר עם הגנאש ועם הדיסקית הנמסה לדייסת שוקולד חמה וטעימה.
הפירוטכניקה מקסימה ללא ספק אבל הייתי מעדיף לקבל פשוט עוגת שוקולד חמה עם פרפה וגלידה בטמפרטורה פחות קרה כדי שגם יזהו בהם טעמים וגנאש חם בצד או מעל. 
עכשיו הגיעו שני פראלינים על חשבון הבית,  אחד עם שוקולד לבן ווניל והשני עם שוקולד חלב ונוגט ושניהם טובים מאוד.

החשבון עמד על 210 ש"ח שלדעתי זה סכום משתלם מאוד ביחס לארוחה שבקלות יכולתי לדמיין שהיא נערכת במסעדה מכוכבת בחו"ל - מבחינת התחושה שכל פעם מפנקים אותך במשהו ומבחינת עיצוב המנות. רמת האוכל אמנם טובה מאוד אבל לא נפלאה.

השירות המצוין המשיך גם אחרי הארוחה כאשר אחראי המשמרת דפק ריצת מרתון כדי להחזיר לי תיק ששכחתי במסעדה.

מזמן לא נהניתי ככה במסעדה בארץ, בטח ובטח שבארוחת צהרים. איך לא הייתי שם עד היום?

מאגר הביקורות - מטעמים "על הדרך"
שגב - Segev
אריה שנקר 16, פינת רח' החושלים, הרצליה פיתוח
הרצליה
ישראל
טל: 09-9580410
סיווג: מסעדה , מסעדת שף 
אתר הבית

בית עסק זה הינו חלק מרשת / מבנה עיסקי הכולל מספר בתי עסק.

לחץ/י כאן כדי לצפות בשאר הסניפים.

טווח מחירים
יקר
לצפייה בקישורי הביקורות לחצ/י כאן

חזרה לתחילת העמוד  קישור ישיר להודעה הראה tatan48's פרופיל חפש הודעות אחרות של tatan48 גרסת הדפסה

RotemAR
מנהלים כללים
מנהלים כללים
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 26/03/2005
מדינה: Israel

רשימת הביקורות שלי
נשלח בתאריך: 22/05/2014 בשעה 19:55 | IP רשוּם צטט את RotemAR

שאלה טובה

חזרה לתחילת העמוד  קישור ישיר להודעה הראה RotemAR's פרופיל חפש הודעות אחרות של RotemAR גרסת הדפסה

אם ברצונך להגיב לנושא זה עליך קודם התחברות
אם אינך רשום/ה כבר עליך להרשם

שליחת תגובהשליחת נושא חדש
גרסת הדפסה גרסת הדפסה

קפיצה לפורום
אינך יכול/ה לשלוח נושאים חדשים בפורום זה
אינך יכול/ה להגיב לנושאים בפורום זה
אינך יכול/ה למחוק את הודעותיך ותגוביך בפורום זה
אינך יכול/ה לערוך את הודעותיך ותגובותיך בפורום זה
אינך יכול/ה לצור סקרים בפורום זה
אינך יכול/ה להצביע בסקרים בפורום זה