לוגו האתר לוגו האתר

נושאים פעיליםנושאים פעילים  הצגת רשימה של חברי הפורוםרשימת משתמשים  חיפוש בפורוםחיפוש  עזרהעזרה
  הרשמההרשמה  התחברותהתחברות
ביקורת מסעדות
 מטעמים - פורומים : ביקורת מסעדות
נושא נושא: פעם ראשונה במסה שליחת תגובהשליחת נושא חדש
כותב
הודעה << נושא קודם | נושא הבא >>
tatan48
זקני הפורום
זקני הפורום
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 25/09/2007
מדינה: Israel

רשימת הביקורות שלי
נשלח בתאריך: 20/03/2014 בשעה 12:53 | IP רשוּם צטט את tatan48

אתמול בערב החלטתי שאני יוצא להרפתקה, עולה על האוטובוס הראשון שיש לתל אביב וזורם משם.

עליתי על קו 68 ויירדתי בדרך מנחם בגין בואך רחוב הארבעה.

מייד תפס את עיניי מקום חדש ממש בקצה הרחוב, כשעליתי לכיוון גיליתי שאני בקצה הדרומי של מתחם שרונה ושהמקום נקרא קלארו אבל הם לא באמת פתוחים אלא רק בהרצת סימולציה. נתראה בהמשך

במורד הרחוב חיכתה לי מסעדת מסה. מעולם לא דרכתי במקום כי אין לי פרטנרים לארוחה שם והעלות הכלכלית הרתיעה אותי (למרות שכבר יצא לי להוציא סכומים נכבדים כך שלא ממש יכול להסביר) אבל מכיוון שמטרתי הייתה הרפתקה נכנסתי והושיבו אותי בשולחן קונספט.

למי שלא יודע שולחן קונספט הוא שולחן מאורך שעליו יושבים כמה סועדים שלוא דווקא מכירים זה את זה. אני אישית ממש לא מת על הקונספט הזה וכהוכחה לכך הזוג מימין
חפרו לי בשכל כמעט כל הארוחה

המלצרית החביבה הגישה לי כוס מים ונתנה לי לעיין בתפריטים.
הזמנתי לראשונה שקדי עגל עם טורטליני בטטה, קרם ארטישוק ירושלמי וציר בצלצלי פנינה
ולעיקרית המלצרית המליצה בחום על מנת הסינטה. מדובר במנת סינטה צרובה על קרם שומר עם... טורטליני בטטה ורליש כבד אווז. לא שמתי לב לעניין הטורטליני אבל המלצרית הייתה אמורה לשים לב לזה, הרי היא זו שמכירה את התפריט על בוריו.

רציתי להזמין יין וביקשתי משהו שיתאים לתקציב מצומצם, המלצרית הפנתה אותי לאגף היינות בכוסות והלכה לדרכה. בחרתי דווקא בקבוק שלם של זינפנדל בעלות סבירה של 175 ש"ח וחיכיתי למלצרית שתבוא לקחת את ההזמנה. היא הגיעה אחרי כ10 דקות עם 3 סוגי לחם, 3 מטבלים ופתיח על חשבון הבית - מרק אפונה עם וינגרט פלפלים.

מרק האפונה היה פשוט וטעים, וינגרט הפלפלים כלל פלפלים קצוצים דק וכוסברה ולטעמי לא עשה למרק טוב אבל גם לא קלקל.

הלחמים (פרוסה מכל לחם) היו טובים מאוד. אחד מהם היה לחם לבן אבל כבד ומשובח ובאחר זיהיתי פיסות של פרי מיובש כלשהו (אולי תאנים??) . שלושת המטבלים היו שמן זית עם בלסמי (טעמתי ממש טיפה ממנו), ממרח קטיפתי ונפלא של חצילים קלויים מעושנים וממרח לימונים כבושים שטעמו צרם מדי. זה ממש לא משהו שמגישים כמטבל אלא ממרח שמורחים בדחילו ורחימו בסנדוויץ' שמא טעמיו ישתלטו על מה שבפנים.

עוד בטרם סיימתי עם הלחם הגיעה המנה הראשונה, אני הייתי מעדיף שיתנו לי לאכול את הלחמים בשקט ולחכות עם המנה הראשונה לפחות עד שיגיע היין אבל למסה יש קצב משלה.

החיבור בין המרכיבים לא היה אוטומטי. שקדי העגל נימוחים ונפלאים אבל מה להם ולטורטליני בטטה? הפירה היה צריך יותר אופי של ארטישוק ירושלמי אבל היה טוב והרוטב עשיר ומתקתק. בסופו של דבר כשהרוטב נמסך בפירה נהניתי מאוד מהשילוב של השקדים עם הפירה והרוטב ומהשילוב של הטורטליני עם הפירה והרוטב. בין השקדים לטורטליני היה קצת קשה לחבר. סך הכול מנה טובה אבל לא מדהימה.

זוכרים את היין? כשהייתי ב¾ דרך במנה הראשונה הגיע מלצר לבשר לי שאין זינפנדל.
הסתפקתי בקוקטייל והזמנתי המינגווי דאקירי.

הדאקירי היה פירותי ונפלא עם הרבה פירות יער.

מנת הסינטה הגיעה ולא נראתה אסתטית - פרוסות הסינטה שוכבות על קרם שומר כשמעליהן ולצידן רליש כבד האווז (למעשה רוטב עם פיסות כבד אווז) והטורטליני מודעינו שגם כאן לא הצלחתי ממש לחבר אותם לבשר. הבשר היה אדום, עסיסי וטעים והשתלב היטב עם מחית השומר והרוטב. אהבתי מאוד.

לאורך כל הארוחה הוגש לאנשים סביבי קינוח בשם תותים שנראה מורכב ומרשים.
כשקיבלתי את תפריט הקינוחים תפס את עיני דווקא קינוח אחר בשם סרקוזי
(אני לא יודע מי במסה חושב שנשיא צרפת לשעבר מעורר תיאבון אבל הסתקרנתי והבנתי מהמלצרית  (מלצרית אחת) שזה קינוח שיש בו כל מיני טראפלס. המלצרית עשתה למנה
עוול לא יאומן. מדובר במנה של מלבן מרקיז שוקולד עשיר וקטיפתי שעליו ומסביבו כמה מיני טראפלס ופאדג' (שוקולד קרמל), פיסות מארנג, נטיפי קרם שקדים (כמדומני) בציפוי קרמל וכמו כן היו שם עוגיות מקרון שוקולד נימוחות על מצע פירורי בראוניז (לייצוב) כדור גלידת אגוזי לוז טובה, 2 גבעולי עשב תיבול רענן שלא זיהיתי ושני פרחי אמנון ותמר שלדעתי היו צריכים להישאר במשתלה. זה היה אחד הקינוחים הטובים ביותר שאכלתי למרות שלטעמי תמחור של 72 ש"ח הוא קצת יותר מדי עבורו.

לפני טיפ עמד המחיר על 354 ש"ח שזה לא כזה הרבה (במיוחד כשמתרגמים את זה ל70 יורו)

בשורה התחתונה האוכל מצוין אבל השירות לוקה בחסר. המלצריות מקסימות וחייכניות להפליא אבל לצערי שירות לא נמדד רק בזה. היו יותר מדי כשלי תזמון וכשלי התנהלות שאינם הולמים מסעדה ברמה של מסה.

מאגר הביקורות - מטעמים "על הדרך"
מסה - Messa
הארבעה 19, מתחם הארבעה
תל אביב
ישראל
טל: 03-6856859
סיווג: בר - מסעדה , מסעדת שף 
אתר הבית

בית עסק זה הינו חלק מרשת / מבנה עיסקי הכולל מספר בתי עסק.

לחץ/י כאן כדי לצפות בשאר הסניפים.

טווח מחירים
יקר
אופציה לחדר פרטי
לצפייה בקישורי הביקורות לחצ/י כאן
חזרה לתחילת העמוד  קישור ישיר להודעה הראה tatan48's פרופיל חפש הודעות אחרות של tatan48 גרסת הדפסה

RotemAR
מנהלים כללים
מנהלים כללים
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 26/03/2005
מדינה: Israel

רשימת הביקורות שלי
נשלח בתאריך: 21/03/2014 בשעה 20:45 | IP רשוּם צטט את RotemAR

חזרה לתחילת העמוד  קישור ישיר להודעה הראה RotemAR's פרופיל חפש הודעות אחרות של RotemAR גרסת הדפסה

אם ברצונך להגיב לנושא זה עליך קודם התחברות
אם אינך רשום/ה כבר עליך להרשם

שליחת תגובהשליחת נושא חדש
גרסת הדפסה גרסת הדפסה

קפיצה לפורום
אינך יכול/ה לשלוח נושאים חדשים בפורום זה
אינך יכול/ה להגיב לנושאים בפורום זה
אינך יכול/ה למחוק את הודעותיך ותגוביך בפורום זה
אינך יכול/ה לערוך את הודעותיך ותגובותיך בפורום זה
אינך יכול/ה לצור סקרים בפורום זה
אינך יכול/ה להצביע בסקרים בפורום זה