לוגו האתר לוגו האתר

נושאים פעיליםנושאים פעילים  הצגת רשימה של חברי הפורוםרשימת משתמשים  חיפוש בפורוםחיפוש  עזרהעזרה
  הרשמההרשמה  התחברותהתחברות
ביקורת מסעדות
 מטעמים - פורומים : ביקורת מסעדות
נושא נושא: הפאב האירי הראשון בישראל - מולי בלומס שליחת תגובהשליחת נושא חדש
כותב
הודעה << נושא קודם | נושא הבא >>
yamcahol
זקני הפורום
זקני הפורום
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 02/10/2005
מדינה: Israel

רשימת הביקורות שלי
נשלח בתאריך: 31/03/2006 בשעה 10:37 | IP רשוּם צטט את yamcahol

זה קצת מצחיק שאני אכתוב כך פתאום ביקורת על מקום אחרי חמש שנים וקצת שהוא קיים, ושהייתי בו כל כך הרבה פעמים, כבר מהשבוע הראשון שלו... ולמרות שבמהלך כל השנים האלו דגמתי את כל המנות שבתפריט, הפעם המטרה היתה - לאכול את המנות הטובות (והיקרות) ביותר בתפריט, וכמובן גם לעשות שמח (כלומר לשתות).

אז הלכנו חבורה של שבעה, שזה אוסף מרשים של אותיות - ס. (לא המסתורית), מ. ב. ז. עוד מ. ש., ו- י.

י. אמרה שחייבים לטעום את קדירת בשר מבושל בירקות וגינס ובאנגלית - Beef Stew. אחד הממים אמר - לא מבין את המקומות שחייבים להישמע צעירים, קראו למנה שלהם קדרת בשר בג'ינס... (מישהו מוכן להמר מי זה המ. הזה?). טוב, אם חייבים אז חייבים, לא? אז הוזמנו שלוש מנות כאלו... ומי שהזמין לא הצטער. המנה השתנתה במהלך השנים. מדובר בירקות שורש (תפו"א גזר בצל וכו') ובשר בקדירה והרוטב מבוסס על בירת גינס. היום המנה הזו מוגשת על מצע של פירה, שדרוג משמעותי למנה שהיתה מוצלחת מאוד מלכתחילה. המנה מגיעה עם שתי פרוסות לחם אירי (=לחם יבש וחסר טעם).

הוזמנה גם מנת נקניקיות בשר טלה (זוג) עם פירה וכרוב חמוץ. מנה טובה, אך נופלת ממנת שתי הנקניקיות השמנות של נורמה ג'ין.

הוזמן כריך רוסט ביף. חבל שלא שאלו את י. אומנם יש כאלו שאוהבים את המנה, אבל די יבשה ומאכזבת. אם כבר כריך, אז עדיף ללכת על כריך גבינת הגאודה, שהוא הרבה יותר מוצלח.

הוזמן גם צ'יפס. מגיע עם מיונז הום-מייד.

לא נדגמו הפעם, וחבל, עוד כמה מנות מוצלחות מהמטבח האירי (כל תיאורי המנות הם ממיטב הבנתי וניסיוני רב השנים - לא מצאתי תיאור כתוב בשום מקום):

גרטן דגים - Ocean Pie - פרוסות של תפוחי אדמה על מצע של שני סוגי דגים, וכל זה מכוסה בהקרמה.

פשטידת רועים - Sepherd Pie - פירה דחוס על בשר טחון עם ירקות שורש. מגיע בקערת מרק. (פעם ישראלי שניסה להראות שהוא חובק עולם, אמר לחברתי שאכלה את זה - אה, Onion Soup... אמירה תמוהה בהתחשב בעובדה שהיא אכלה מקערת המרק עם מזלג...)

Fish & Chips - אין מקום להסביר...

ולקינוח, פאי תפוחים עם רוטב בייליס.

האגדה מספרת (בעצם סיפור אמיתי), שיום אחד, אחד מעובדי המטבח, הגיש בטעות פאי תפוחים, במקום עם רוטב בייליס, עם בלילת ה-Fish & Chips. טעות מובנת, צבע ומרקם דומים...

ולאחר סטייה מהנושא, נחזור לערב המדובר. הבטחנו גם אלכוהול, לא? אז הבנות, כמעט כולן, שתו גינס. בין פיינט לשלושה פיינטים כל אחת. הבנים, מה הם שתו? אחד שתה קילקני (אחד). לא מצליחה לזכור מה השאר. קשה לשים לב לפרטים הקטנים כשהמוח מלא בכל-כך הרבה אלכוהול... אבל אם הרבה אלכוהול, אז גם הרבה שמח והרבה שטויות. עדיף שלא תדעו...

גסטרו
זקני הפורום
זקני הפורום

הצטרף / הצטרפה: 24/07/2004

רשימת הביקורות שלי
נשלח בתאריך: 31/03/2006 בשעה 12:05 | IP רשוּם צטט את גסטרו

נכנסנו לשם אמש בסביבות 23 לבירה , היה כל כך מעושן שברחנו ...

בבר של רפאל היו פחות סיגריות אבל כשהסרתי את החולצה היפה שלי- הסריחה מסיגריות, אוף !

חבל שהבר ללא מעשנים ניסגר.

חזרה לתחילת העמוד  קישור ישיר להודעה הראה גסטרו's פרופיל חפש הודעות אחרות של גסטרו גרסת הדפסה

yamcahol
זקני הפורום
זקני הפורום
סמל אישי

רשימת הביקורות שלי
נשלח בתאריך: 31/03/2006 בשעה 14:29 | IP רשוּם צטט את yamcahol

ישבנו במה שנקרא Beer Garden, שזו החצר הפנימית של הפאב. היא לא מעושנת.

זהבה הולצמן
חברים מתקדמים
חברים מתקדמים
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 13/03/2006

רשימת הביקורות שלי
נשלח בתאריך: 31/03/2006 בשעה 18:22 | IP רשוּם צטט את זהבה הולצמן

גם ברחובות בפארק המדע יש פאב אירי.  כמו כל הפאבים, קשה לדבר ומעושן ביותר.

היינו בארצות הברית בפאב אירי ונשאר לנו טעם טוב, אבל כאן זה מעט התקלקל וחבל.

חזרה לתחילת העמוד  קישור ישיר להודעה הראה זהבה הולצמן's פרופיל חפש הודעות אחרות של זהבה הולצמן בקר זהבה הולצמן's דף בית גרסת הדפסה

SophieT
זקני הפורום
זקני הפורום
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 25/06/2004

רשימת הביקורות שלי
נשלח בתאריך: 31/03/2006 בשעה 18:48 | IP רשוּם צטט את SophieT

יש הטוענים אף שהמוזיקה במקום היתה שווה ביותר. ואנחנו צודקות.

yamcahol
זקני הפורום
זקני הפורום
סמל אישי

רשימת הביקורות שלי
נשלח בתאריך: 31/03/2006 בשעה 19:31 | IP רשוּם צטט את yamcahol

אה, כן, כמובן. כבר מימיו הראשונים של הפאב, החלה מסורת שבימי שני מנגנת להקה במקום, להקת קטיפה שחורה בהנהגתו של אהוד נתן, והם מנגנים מוסיקה אירית, בחלקו של הפאב המכונה - הסלון. המסורת הזאת הביאה למסורת של אנשים שהיו נוהגים להגיע לפאב מדי יום שני. ביום שני המדובר שבו היינו שם (ערב הבחירות), נתגלה בפאב ממצא ארכיאולוגי - ש.ס.זום כבר למעלה מחמש שנים ממשיך להתמיד לבוא לפאב בימי שני.

בינתיים, המסורת התפשטה, והלהקה מנגנת גם בימי רביעי וגם בששי אחה"צ, אז מוגשת ארוחת בוקר אירית, שאותה טרם דגמתי .

ציינתי שהמולי בלומס הוא הפאב האירי הראשון בישראל. אכן, במרוצת חמשת השנים שעברו מאז, נפתחו פאבים איריים נוספים, והשני היה זה שזהבה דיברה עליו, ברחובות. מישהו פעם כתב על פאבים איריים, שאם היית באירלנד, אתה יודע ש"פאב אירי" אינו דומה כלל ועיקר לפאב "אירי". עם זאת, בכל העולם מפוזרים פאבים שנקראים "פאבים איריים", ולא משנה איפה אתה, אתה יודע שאם אתה נכנס ל"פאב אירי" אתה יודע למה אתה נכנס. זו גם הסיבה שפאבים אירים בכל העולם מהווים גורם משיכה לתיירים, וכך גם המולי בלומס.

מולי בלומ'ס - מנדלי 1 פינת הירקון 100, תל-אביב

beagle
זקני הפורום
זקני הפורום
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 22/06/2004
מדינה: Vatican City State

רשימת הביקורות שלי
נשלח בתאריך: 01/04/2006 בשעה 11:06 | IP רשוּם צטט את beagle

והשירותים, אף הם נאים בעיני.
כמובן שאחרי כמה משקאות, קשה להגיע לשירותים בקו ישר.
אבל העיתונים התלויים שם, משנות השלושים באירנלנד, מספקים חומר קריאה נפלא. בגאלית, כפי שציינה ס'.

yamcahol
זקני הפורום
זקני הפורום
סמל אישי

רשימת הביקורות שלי
נשלח בתאריך: 01/04/2006 בשעה 12:13 | IP רשוּם צטט את yamcahol

ואת כמובן שולטת בשפה על בוריה?

beagle
זקני הפורום
זקני הפורום
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 22/06/2004
מדינה: Vatican City State

רשימת הביקורות שלי
נשלח בתאריך: 01/04/2006 בשעה 18:30 | IP רשוּם צטט את beagle

בRוR!!!

yamcahol
זקני הפורום
זקני הפורום
סמל אישי

רשימת הביקורות שלי
נשלח בתאריך: 01/04/2006 בשעה 18:40 | IP רשוּם צטט את yamcahol

אני יודעת רק להגיד "ברכט מונלכט נכט" שזה חלק משורה בשיר בגאלית סקוטית (שדומה לגאלית אירית)

yaelha
מנהל/ת פורום
מנהל/ת פורום
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 26/06/2004
מדינה: Iceland

רשימת הביקורות שלי
נשלח בתאריך: 01/04/2006 בשעה 22:40 | IP רשוּם צטט את yaelha

אכן מקום מבורך. אנחנו פוקדים את המקום לא מעט.

האח של מולי, ליאו בלומס, השוכן ברמת החיל נופל בהרבה מאחותו המנדלית, אין את אותה אוירה צפופה ושמחה, ספוגת אדי עשן ואלכוהול שיש במולי.. אנחנו ממש בעד

זואית
זקני הפורום
זקני הפורום
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 14/11/2004
מדינה: Virgin Islands

רשימת הביקורות שלי
נשלח בתאריך: 02/04/2006 בשעה 12:42 | IP רשוּם צטט את זואית

באמת היה ערב הולל ומשובח. זאת פעם ראשונה שה-Beer Garden היה יותר נחשק משאר החדרים, וזאת רק בזכות החברה הפרועה.
לעניין האוכל, אני מחבבת במיוחד את הצ'יפס שם - עבה וביתי, טרי-טרי מטוגן בשמן טרי. מעולה!!! צ'יפס וגינס, לפעמים זה כל מה שדרוש.

חזרה לתחילת העמוד  קישור ישיר להודעה הראה זואית's פרופיל חפש הודעות אחרות של זואית גרסת הדפסה

עמוד של 2 הבא >>
  שליחת תגובהשליחת נושא חדש
גרסת הדפסה גרסת הדפסה

קפיצה לפורום
אינך יכול/ה לשלוח נושאים חדשים בפורום זה
אינך יכול/ה להגיב לנושאים בפורום זה
אינך יכול/ה למחוק את הודעותיך ותגוביך בפורום זה
אינך יכול/ה לערוך את הודעותיך ותגובותיך בפורום זה
אינך יכול/ה לצור סקרים בפורום זה
אינך יכול/ה להצביע בסקרים בפורום זה